DUK

Dažniausiai Užduodami Klausimai

Iš ko gyvena seserys?

Vienuolių pajamų šaltiniai priklauso nuo to, kokią veiklą vykdo vienuolija. Yra vienuolynų, kurie gyvena iš rankų darbo, ūkio. Mūsų bendruomenės tarnystė yra ugdymas. Kai kurios seserys dirba Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje gimnazijoje ir gauna tokį pat atlyginimą, kaip visi Lietuvoje dirbantys mokytojai. Universitete dirbančios seserys, kaip ses. Benedikta, kuri daug metų dėstė Lietuvos edukologijos universitete, gauna dėstytojų algas. Pensijinio amžiaus seserys – pensijas.

Ką darote su pinigais?

Mūsų vienuolija, kaip kitos vienuolijos, gyvena pagal pirmosios krikščionių bendruomenės pavyzdį: „Visi įtikėjusieji buvo vienos širdies ir vienos sielos. Ką turėjo, nė vienas nevadino savo nuosavybe, nes jiems visa buvo bendra“ (Apd 4,32). Konkrečiai, kiekvienos sesers pajamos (atlyginimas, pensija, honorarai, gautos dovanos) eina į bendruomenės iždą, o kiekviena sesuo gauna iš bendruomenės tai, ko jai reikia. Be to gyvename solidarumo principu: kiekviena bendruomenė stengiasi gyventi kuo kukliau, o metų pabaigoje siunčia likusių pinigų kongregacijai, kad paremtų bendruomenes, kurios sunkiau verčiasi. Pvz. pradžioje Lietuvos bendruomenė galėjo įsikurti ir gyventi Skandinavijos seserų pagalbos dėka, o dabar kasmet jau gali išsiųsti tai, ką yra sutaupiusios kongregacijai, kad paremtų kitas bendruomenes, misijų ar karitatyvinę veiklą.

Jei įstočiau į vienuoliją, ar galėčiau dirbti pagal savo specialybę?

Gal, bet ne būtinai! Visų pirmą reikia pasakyti, kad bet kuri įgyta specialybė ar profesinė patirtis yra savaime naudinga – jos dėka bręstame, geriau pažįstame save ir pasaulį, įgyjame tam tikrų įgūdžių, kurie yra naudingi visam gyvenimui (tai gebėjimas mokytis, tobulėti, sąžiningai dirbti, bendradarbiauti su kitais ir pan.). Kai įstojame į bendruomenę, prisidedame prie jos apaštalininės veiklos – Viešpaties jai patikėtos misijos, tad kartais tenka dirbti ne pagal savo specialybę. Tai yra būdas išgyventi klusnumą Viešpaties kvietimui.

Štai keletas pavyzdžių: viena sesuo turėjo buhalterės specialybę. Dabar ji – vienuolijos generalinė ekonomė,  tvarkanti visos vienuolijos finansus. Kita sesuo įstojo baigusi medicinos mokslus. Dabar ji dirba puse etato gydytoja, o kitą laiką skiria universitinei sielovadai. Viena mūsų bendruomenės sesuo yra baigusi žurnalistikos studijas. Ji kurį laiką dirbo katalikiškoje žiniasklaidoje. Tačiau įvykiai susiklostėsi taip, kad šiuo metu ji dirba gimnazijoje, taigi turėjo vėl studijuoti – šį kartą edukologiją. Šiais laikais labai retai žmonės visą gyvenimą dirba tame pačiame darbe, tose pačiose pareigose, todėl turi dažnai keisti darbovietes, iš naujo mokytis, gilintis į naujas sritis.

Ar palaikote santykius su šeima, draugais?

Kartais tėvams sunku priimti dukters sprendimą, tačiau iš tikrųjų mūsų pašaukimas ne kiek nesumažina mūsų meilės jiems, atvirkščiai – kartais dukra vienuolė savo tėvams gali būti net artimesnė už tuos vaikus, kurie sukūrė savo šeimas. Praktiškai visi tėvai, net ir tie, kurie labai priešinosi pasirinkimui, po kurio laiko tai priima, atpažindami, kad jų dukra yra laiminga ir juos myli.

Santykiai su draugais, kaip dažnai atsitinka ir sukūrus šeimą keičiasi, kartais – nutrūksta, kiti ryšiai sutvirtėja. Bet nepaisant visokių sunkumų, draugystė yra labai graži dovana kiekvienam žmogui.

Klausimus, kuriuos norite užduoti vienuolėms siuskite el. pašto adresu: ses.danguole@gmail.com